| emilia21 a întrebat:

Buna din nou, sunt satena, am 54 kg si 1.56 inaltime, as vrea sa stiu ce tip de haine as putea sa port vara ca sa nu par grasa, ce culori ma avantajeaza in conditiile astea, multumesc

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Haine suple, de culoare deschise, cu eventuale linii verticale.

3 răspunsuri:
| IoanadArh a răspuns:

Emilia, nu vorba de culori, e vorba de croieli.
de ex un maiou cu o vesta din acea ff decupata si cambrata subtiaza pe oricine si alungeste. asta pentru partea de sus...

pentru partea de jos... fuste mai vaporoase si tip creion...

nu cred ca ai cum sa pari grasa, eu am 1.62 si 55kg deci suntem cam la fel, eu port cam orice happy adica si pintalni foarte scurti, fuste foarte scurte, si sandale cu talpa joasa... desi nu toate-mi stau la fel de bine happy

tu ai o statura mignona si iti recomand haine stramte pentru ca cele lalai chiar te vor face sa pari mai plinuta decat esti de fapt.

daca poti, poarta tocuri sau talpa ortopedica si chestii pana la genunchi (rochite, fustite, pantaloni trei-sfert) si maiou+ vesta.

| Florinna a răspuns:

Poarta ce'ti place si in ce te simti bine...nu te imbraca doar ca sa faci lumii pe plac

| nicolbutnaru a răspuns:

Evita blugii. Mai ales pe aceia pana sau cu talie joasa. Poarta stofa subtire, camasi cambrate, pantaloni drepti, eventual cu dunga si usor evazati. Evita, de asemenea bluzele astea gen furou care sunt mulate doar pe sani. Poarta camasi sau sacouri subtiri cambrate, de culoare inchisa- de regula slabesc, dar vara merg, evident, cele mai deschise. Sunt stofe vaporoase sau fine care dau senzatia de inaltime. Nu purta pantaloni albi complet. Poti incerca si o rochie gen sarafan, dar, de asemenea, cambrata. Uita de buline si floricele, impaca-te cu liniile verticale sau cu modelele stilizate. Evita, totusi, materialele incarcate. Succes. Depinde mult si de forma corpului. Arata ce ai mai frumos. Mascheaza ce nu-ti place nici tie.