| Andrei7520152 a întrebat:

Cardul Visa / MasterCard (eliberat in RO) este universal? O pot folosi pentru a face cumparaturi online de pe site-uri din SUA, de exemplu?

5 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Da, doar ca teoretic ar trebui sa ai contul in valuta tarii in care vrei sa faci cumparaturi

| Marian_Sandu_1990 a răspuns (pentru greyhound):

Nu e neaparat sa ai contul in valuta tarii respective e suficient sa ai card cu bani pe el, Visa mastercard maestro, transferul din RON in $ euro se face automat de catre banca la cursul valutar al zilei respective, sfatul colegului de mai sus, ar fi mai bun paypall sa eviti fraudele, daca-ti fura banii de pe paypall, macar stergi contul, daca-ti ia datele cardului...e mai nasol.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In general, da. Dar e bine sa intrebi la Banca ta ce fel de card este. Unele nu sint acceptate.

| alexmilan19 a răspuns:

Aici gasesti ceea ce ai nevoie : http ://a df.ly/ NH Jc 8 [fara spatii]

| adisocolan a răspuns:

Da se poate dar m-ai bine iti faci cont de paypal pentru ca asa nu sunt sanse sa iti fure banii