| laurym a întrebat:

Va rog frumos sa-mi recomandati o crema hidratanta eficienta pentru tenul gras.O zi faina!

Răspuns Câştigător
| andreiasavescu a răspuns:

Buna. Si eu m-am confruntat cu aceasta problema in trecut, dar am folosit o crema hidratanta de la Givenchy pe care am cumparat-o de aici http://is.gd/cremaa si mi-a facut bine.

4 răspunsuri:
| TatianaIstrate a răspuns:

Iti recomand o crema matifianta, special gandita pentru tenul gras din portofoliul unui brand romanesc - https://nncosmetics.ro/......-aloe-vera Eu m-am inteles super bine cu ea. Tin pumnii sa ti se potriveasca!

| Xyt a răspuns:

La plafar gasesti cele mai bune creme pentru ten gras de la DaciaPlant.Sunt naturale si au un pret bun. :*

| StefyCrina a răspuns:

Buna! e\Este indicat sa folosesti o crema matifianta, o crema pentru reducerea porilor. Poti opta fie pentru game de produse profesionale cum ar fi: Academie ( fluide normalisant- pentru zi si creme normalisante- de noapte), Guinot ( Matizone) sau produse cosmetice obisnuite. Eu le prefer pe cele de lux deoarece chiar am observat diferenta mare fata de cele din farmacii sau supermarketuri. Ai putea incerca gama Pure Focus de la Lancome.
Este indicat sa folosesti si un demachiant tot pentru tenul gras si o lotiune tonica seboreglatoare, matifianta.

| Patty17 a răspuns:

Buna! Si eu am tenul gras dar nu folosesc creme! Trebuie sa te speli in fiecare dimineata cu sapun si nu trebuie sa adaugi pe fata fond de ten sau mai stiu eu ce...big grin. poti incerca si o masca pe care pe mine m-a ajutat foarte mult! dintr-un ou iei doar albusul intr-un castro il bati putin..si il aplici pe ten..stai cu masca cam 30 de minute. apoi te clatesiti bine..si e gata... sper ca ti-am fost de folos. fundita? puppy dog eyes