| 21ndst1llach1ld a întrebat:

Am foarte putina grasime pe abdomen,(doar pe abdomen), daca timp de 2 zile merg cu bicicleta 30 de minute si mananc doar fructe, o dau jos,,in alta parte n am unde sa slabesc pentru ca doar pe burta am grasime,, mentionez ca s destul de slab

25 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

E cam stupid sa mananci doar fructe, fructele au ZAHAR ( fructoza ) care mareste glicemia si ingrasa ca orice tip de zahar + ca mai si fermenteaza si poti avea probleme de la stomac, fructele nu trebuie sa inlocuiasca nici macar o masa, de-apai pe toate.

Alimenteaza-te inteligent, carne fiarta, orez fiert, 2-3 fructe / zi maxim, salate, lactate, etc., cat sa mentii numarul de kcal la 1500 / zi si baga cardio, o sa slabesti treptat si sigur.

P.S. : oBya e o varza care crede ca poti slabi localizat si nu are niciun pic de experienta in domeniu, nu te mai certa cu ea ca pierzi timpul.

Uite aici principiile generale :
http://www.getfit.ro/slabire/regim-slabire/dieta-pentru-slabire.html

Nu e o dieta propriu-zisa ( consider stupide dietele ) ci principii generale, si stai linistit, sunt foarte diferite de clasicle "multe fructe si legume, fara prajeli, etc. ", uita-te doar ce iti spune sa consumi inainte de culcare ( zma, lipotropice, fibre cu moderatie, proteine cu absorbtie lenta, etc. ) si cate din astea consumi acum? In fine, e un punct de plecare, te poti orienta.

| xBya a răspuns:

Nu e mai simplu sa faci cateva abdomene acolo, o data pe zi? Nu trebuie sa tii nicio cura.

Răspuns utilizator avertizat
| xBya a răspuns (pentru 21ndst1llach1ld):

A, nu? Atunci nu`mi explic cum eu n`am pic de grasime pe abdomen si fac cate 3 serii de abdomene in fiecare zi, fara sa mananc doar fructe. Mersul cu bicicleta nu intra in discutie, ca nu am mai fost cu ea de cand am invatat sa merg pe doua roti. Ciudat ca de abia acum aflu ca toate astea au fost in zadar, mersi de sfat.

Răspuns utilizator avertizat
| xBya a răspuns (pentru 21ndst1llach1ld):

Esti tu asa sigur ca nu am avut deloc? laughing daca tii tu sa afli, n`am fost mereu skinny. Dar desigur, tu faci cum vrei, eu incercam sa fiu draguta si sa-ti vand un pont mai folositor, poate (din punctul meu de vedere cel putin), decizia ramane la mana ta pana la urma.

Răspuns utilizator avertizat
| xBya a răspuns (pentru 21ndst1llach1ld):

Yea', probabil, dar tot nu vad cum ai da mai bine jos din burta margand cu bicicleta decat facand abdomene, dar din nou, it`s out of my business. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| xBya a răspuns (pentru 21ndst1llach1ld):

Si alea 2 unghii iti scot ochii? Whatever, sper sa reusesti sa scapi de 'grasime' oricum ai incerca, mr. perfectiune.

Răspuns utilizator avertizat
| xBya a răspuns (pentru 21ndst1llach1ld):

Daca tie ti`e rusine, nu vreau sa ma gandesc la altii. Poti manca si legume laughing

Răspuns utilizator avertizat
| xBya a răspuns (pentru 21ndst1llach1ld):

Mama mama laughing ai grija sa nu faci prea multe victime in randul fetelor, stay chill.

Răspuns utilizator avertizat
| xBya a răspuns (pentru 21ndst1llach1ld):

Văleeeu rolling on the floor mi-am pierdut vederea urmatoarele 10 secunde. Rezolva`ti abs`ul si da`mi o poza ca sa`mi revin.

Răspuns utilizator avertizat
| xBya a răspuns (pentru 21ndst1llach1ld):

Uaaai. De ce ma urasti? Vezi ce se intampla daca asculti de sfaturile lu' nea' Cosmin86? Numai bine nu ajungi laughing

Răspuns utilizator avertizat
| xBya a răspuns (pentru 21ndst1llach1ld):

Okay, asta a durut. Poate ca n`am eu un abdomen de top model, dar nici asa nu arat. Ai reusit sa ma ranesti, bravo, nu multa lume poate.

Răspuns utilizator avertizat
| xBya a răspuns (pentru 21ndst1llach1ld):

Da, indeed, imaginea lui insusi m`a alinat si mi-a luminat ziua. Nu voi mai fi trista 5 zile de`acum, traiasca Fuego si fie ca incantatorul, magnificul sau glas sa-ti ajute burta!

Răspuns utilizator avertizat
| xBya a răspuns (pentru 21ndst1llach1ld):

N`ai, n`ai. Abdomen am vrut sa zic, ma scuzi.

Răspuns utilizator avertizat