| MariusDeejay a întrebat:

Cate abdomene sa fac pe zi sa slabesc?

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

| Frank51 a răspuns:

De ce ai ales fix abdomenele din atâtea posibilități laughing

Ar trebui sa faci vreo 500 pe zi, dar după 30 vei face febră și nu poți continua. E complet ineficient, slăbești mai repede și mergând pe jos 5km.

| LPCTSTR a răspuns:

Pe zi nu faci un anumit numar de abdomene, caci nu slabesti numai din abdomene. Tu trebuie sa lucrezi toate grupele de muschi, nu numai una.

Gasesti aplicatii/siteuri cu programe de antrenament care vizeaza toate grupele de muschi pentru un scop comun: scaderea in greutate si selectezi programul de antrenament in functie de capacitatile tale: cat rezisti sa faci scandura, cate flotari, cate abdomene si lista poate continua.
Desigur, degeaba urmezi programe de antrenament daca nu faci schimbari si in alimentatie, asa cum zice si Ancalagon, deficitul caloric trebuie luat in considerare.

| AnastasiaK a răspuns:

1409...FIX, nici mai mult, nici mai puțin.

| siriusblack98 a răspuns (pentru AnastasiaK):

Si eu vreau sa mai dau jos cateva kg asa ca voi incerca aceasta metoda. Multumesc :*

| Cosmin86 a răspuns (pentru AnastasiaK):

Eu stiam 1408! Asta e, mai fortez o repetare laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat de multe poti. Fa pana te simti epuizat, asa stii ca ai ars ceva calorii. Acum un numar fix nu iti pot da, unii oameni rezista sa faca 20, altii 200.
Desigur ca pe langa abdomene trebuie sa mananci sanatos si in deficit caloric, asa vei topi de fapt grasimea de pe abdomen. Si preferabil sa mananci organizat, adica la ore fixe si sa ai 3 mese si 2 gustari pe zi.

| Elelei a răspuns:

300.000 ca sa nu mai ai timp sa mananci.
Cum s-a spus si mai sus, doar abdomenele, nu ajuta. Sport complex si mancare putina.

| CatalinB11 a răspuns:

Nu ai nevoie de ambdomene pentru a slabi. Totul consta in stilul alimentar. Ai nevoie de deficit caloric, astfel ai sa slabesti.