| xCrank a întrebat:

Sall TPU, fac sala de 2 ani,am luat suplimente, organismul meu e obisnuit.Am cumparat o cutie de no xplode 2.0...la antrenament e super,pompare maxima,energie...Dar noaptea incepe sa-mi bata inima mai tare, insomnie.Ce sa fac sa continui sa mai iau(am 16ani)ar merge sa pun jumate de cupa? dau funda.

9 răspunsuri:
| SpaNu88 a răspuns:

Nepoate, las'o mai moale cu suplimentele de genu asta. Pana la 18-19 ani nu mai utiliza stimulatoare, creatina, oxid nitric. Un gainer si niste vitamine 2-3 ani si faci treaba.

| TheAce a răspuns:

Da, redu doza, poate fi periculos. Nu vrei sa ajungi la un cardiolog. Better safe than sorry.

| Q69 a răspuns:

Un sfat
tot ce este pe piata sunt chimicale
care ataca mai mult sau mai putin ficatul...depinde de la organism la organism
un ficat slabit duce la degradarea intregului organism si in special a inimi
barbatii au avut muschi din cele mai vechi timpuri fara suplimente si alte nedicamente
au mancat si au muncit
a "face muschi" este rezultatul a zeci de ani ..tot ce se face acum "exploziv" in 2-3 ani se pierde repede...organismul cedeaza in jurul a 30 de ani
acum fiecare stie ce vrea sa faca pe tremen scurt sau lung
incearca sa te documentezi mai mult consulta medici de specialitate sportiv
multa sanatate

| Cosmin86 a răspuns:

La ce ora ai antrenamentul?

| cristi1505 a răspuns:

Depinde cand faci antrenamentul!

| ema_2625 a răspuns:

Eu consider ca mai bine nu mai iei, caci ai luat destul si esti prea mic sa iei atatea, deoarece esti in crestere.Mai ia o pauza si hraneste-te.

| ema_2625 a răspuns (pentru ema_2625):

Foloseste remedii naturale si mancaruri bogate in fier, magneziu, fructe, dar consulta si un medic.

| Codyx a răspuns:

Ba esti nebun? Cum sa bagi la 16 ani X-plode? Eu am 19 si bag GFX... ai mare grija eu zic sa le lasi

| alexlipo88 a răspuns:

Ai grija mare cu suplimentele alea ca ataca inima, de aia iti bate inima tare... s-ar putea sa ai tahicardie, incearca sa le reduci si sa pui accent mai mult pe antrenament decat pe suplimente.Sanatate!