| GimmieKiss a întrebat:

am varsta de 14 ani (baiat) si practic kickboxing de 1 an, nu am observat nici o diferenta in inaltime(am 1.64) si ma intrebam daca ar trebui sa ma las de. kickboxing si sa fac alt sport cu ar fi. inotul etc.

Răspuns Câştigător
| DanScutaru a răspuns:

Nu e numaidecit sa te lasi poti sa combini kickboxingul cu inotul si incepe sa joci si basket, dar cresterea in inaltime nu depinde doar de tine ci si de organismul tau, de aceea nu te grabi ca mai ai destul timp, caci omul creste pina la 21-23 ani... Succes

1 răspuns:
| IonutRonaldo7 a răspuns:

O sa te inalti ma ca inca ai 14 ani. Pana la 17, 18 ani o sa te faci inalt. Am facut si eu KickBoxing de performanta 7 luni, da eram cam slab si m-am lasat de el si m-am bagat la sala de forta.