| VladMinus a întrebat:

Salutare TPU, eu vreau sa ma inscriu anul acesta la colegiul militar din Constanta si am toate detaliile despre ce trebuie sa fac. Traseul utilitar aplicativ il fac dar nu pot sa alerg mult ca obosesc (trebuie 1km pentru proba de rezistenta) si nu stiu ce sa fac. Alerg seara dar de acum in colo o sa alerg dimineata. Ce pot face sa alerg mai mult?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| AFR81 a răspuns:

Continua sa te antrenezi. Foarte multi au reusit, deci nu e ceva imposibil. Daca totusi, dupa o perioada mai indelungata, tot nu indeplinesti baremul, ar trebui sa te gandesti ce faci gresit. Spre exemplu, o problema ar putea fi la alimentatie.

| VladMinus explică (pentru AFR81):

Ideea e ca nu stiu ce exercitii trebuie sa fac si cu alimentatia zic ca nu e o problema, nu beau sucuri acidulate doar apa si in general nu cumpar dulciuri de la magazin.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand dumnezue te inscrii la acest la acest colegiu, ca-i tarziu pentru anul asta. Scoala incepe intr-o saptamana.