| Vernusio a întrebat:

Ai vrea sa apuci sfarsitul lumii?
Credeti ca noi o sa apucam sfarsitul lumii?

14 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Aș vrea dacă ajung bolnav incurabil.

| Freya1 a răspuns:

De ce as vrea asa ceva.Sa ma inece apa sau sa ard de viu sa ce se mai zice ca se intampla.Sa simt cum mi se imprastie matele mersi prefer sa mor fara chinuri

| GoldenZenith a răspuns:

Am supraviețuit la câteva apocalipse până acum. straight face

| Superior a răspuns:

Da

| Legion7X a răspuns:

Să trăim până atunci apoi vom vedea

| GPA a răspuns:

Nu vom apuca sfârșitul lumii. Generația noastră și următoarele 10000 vor muri de bătrânețe sau chinuiți de vreo boala. Sfârșitul cu adeverat va veni peste 1 milion de ani, când soarele va acoperi pământul. Până atunci, omul este singura entitate care ar putea distruge pământul și pe el însuși.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GPA):

"Nu vom apuca sfârșitul lumii. Generația noastră și următoarele 10000 vor muri de bătrânețe sau chinuiți de vreo boala. Sfârșitul cu adeverat va veni peste 1 milion de ani, când soarele va acoperi pământul. Până atunci, omul este singura entitate care ar putea distruge pământul și pe el însuși." - profetii "stiintifice" false de la profetul fals. Apocalipsa 13. happy

| GPA a răspuns (pentru anonim_4396):

Omulețule, soarele își mărește dimensiunile. Oricum va acoperi pământul peste câteva milioane de ani, deci.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GPA):

"Omulețule, soarele își mărește dimensiunile. Oricum va acoperi pământul peste câteva milioane de ani, deci." - stiinta nu stie cum a aparut materia si spune despre viitorul materiei? Ma faci sa rad. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As vrea sa apuc sfarsitul acestui veac plin de nedreptati, violenta, boli, moarte, SI sa supravietuiesc cu ajutorul Lui Dumnezeu. Este posibil sa apucam sfarsitul veacului acesta.

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Ceva imi spune ca nu o s-o apuc dar cred ca este posibil deoarece lumea nu are limite cand vine vorba de răutate.Nu imi doresc, pentru ca ar fi terifiant si groaznic.

| iAMVi a răspuns:

Impredictibil
De apucat cred ca nu vrea prea multa lume, ar fi ceva traumatizant

| FoundYouLover a răspuns:

Nu stiu de ce dar intotdeauna termenul de sfarsitul lumii pare ca vorbeste de ceva ce s-ar putea intampla peste multi ani (zeci, sute, mii de ani), deci de ce as vrea sa traiesc atata? Daca m-as plictisi? Daca as ajunge batrana, plina de riduri, cu probleme de sanatate, i-as vedea pe toti dragi mie murind de ce as mai vrea sa traiesc atata? De ce sa nu mor mai repede? Daca pentru mine nu conteaza asa mult lungimea vietii ci mai ales calitatea ei?

| Denisya a răspuns:

Din care am auzit nu mai este mult.mi-a spus o prietenă ca dupădecretul duminical ce se va aproba va începe sfarsitul..nush