| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor : voi cum va comportati cand va place de cineva? Incepeti o conversatie prima? Asteptati sa vina el sa vorbeasca cu voi? Daca nu vine dar sunt semne intre voi inseamna ca nu ii place de voi? Xe asteptari aveti?

Baieti: asteptati/vreti ca o fata sa vina sa vorbeasc a prima cu voi? Va place mai mult cand ele fac primul pas? Ati vrut vreodata sa vorbiti cu o fata dar nu stiati despre ce si vi se parea inabordabila sau credeati despre voi ca nu sunteti " vrednici" de ea? Daca o fata face primul pas inseamna ca e piti, ca va place prea mult sau ca e curajoasa?

Conteaza cine face primul pas?

17 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Baieti: asteptati/vreti ca o fata sa vina sa vorbeasc a prima cu voi?
NU
va place mai mult cand ele fac primul pas?
Sincer e ceva cand o fata face primul pas, desigur a vorbi cu un om nu vad ce mare pas e
ati vrut vreodata sa vorbiti cu o fata dar nu stiati despre ce si vi se parea inabordabila sau credeati despre voi ca nu sunteti " vrednici" de ea?
Da, desigur ca da, nu esti unicat
daca o fata face primul pas inseamna ca e piti, ca va place prea mult sau ca e curajoasa?
curajoasa si ca are un interes fata de mine

| Catrice a răspuns (pentru RAY):

Neh...

Io, dacă îmi place de un tip, ma duc la el, îl apuc bine sa nu cumva sa fuga și-l sărut (sus și jos) asa cum n-o mai văzut el niciodată. Apoi sigurog ma place și el happy

| RAY a răspuns (pentru Catrice):

Asta crezi tu =ai credinta, desigur nu poti dovedi ca asta va functioneaza pentru toti barbati care exista

| Catrice a răspuns (pentru RAY):

Hmm... nu e cazul tau... nici dacă se întoarce țărăncuța la țăran? laughing

| RAY a răspuns (pentru Catrice):

Sunt tarani mai educati ca multi prosti virtuali

| Catrice a răspuns (pentru RAY):

Lipsesc și eu cateva luni și toată lumea uita de mine... asta se întâmplă când devii din fata de la țară, fata de oraș...

| RAY a răspuns (pentru Catrice):

Dar ce user ai avut?

| Catrice a răspuns (pentru RAY):

Eh... eram cu un ochi la telefon și cu unul la laptop, cu politica lor îmi cereau data nașterii și am selectat greșit anul... m-am făcut copil de sub 12 ani laughing so missfatadelatara a devenit miss-proasta-de-la-oraș broken heart

| RAY a răspuns (pentru Catrice):

Imi amintesc ceva de tine, tu ne vindeai legume, fructe bio pe TPU

| Catrice a răspuns (pentru RAY):

Cum sa nu...

Legume: castraveți BIO, mărimi S-XL,
Fructe: banane africane, grosime medie spre mare

| RAY a răspuns (pentru Catrice):

Alea mai mari le pastrai pentru tine, hai ca fac spam aiurea

| Catrice a răspuns (pentru RAY):

Deloc, le vindeam la suprapreț. 2000€ sau 300£ închiriate/h

| Violleta2022 a răspuns:

Nu incep niciodata conversatia prima, las baiatul/barbatul sa faca primul pas.
Bineinteles ca conteaza cine face primul pas!
Barabtii sunt mai orgoliosi din fire, pereferand ca ei sa vaneze si sa cucereasca.
Iar daca-i iei si singura lui joaca, ce-i mai ramane lui, tu oferindu-te pe tava? Atunci profita cat poate de tine si te arunca la gunoi, dupa ce se satura, ca de apreciat, nu va face asta niciodata, considerandu-te o fata usoara, care se daruie cu usurinta tuturor.
Stiu ca unii baieti nu vor fii de acord cu mine, dar nu-i bag in seama, ma bazez pe declaratiile barbatilor maturi.

| OldSoul a răspuns:

Baieti: asteptati/vreti ca o fata sa vina sa vorbeasc a prima cu voi?
Nu
Va place mai mult cand ele fac primul pas?
Nu, e dubios
Ati vrut vreodata sa vorbiti cu o fata dar nu stiati despre ce si vi se parea inabordabila sau credeati despre voi ca nu sunteti " vrednici" de ea?
Da, pe la primele "abordari"
Daca o fata face primul pas inseamna ca e piti, ca va place prea mult sau ca e curajoasa?
Daca face primul pas e posibil sa fie prea insistenta in viitor si s-ar putea sa-mi displaca din aceata cauza.

| Plato a răspuns:

Nu pot sa generalizez, iti voi raspunde din punctul meu de vedere. Nu, nu astept sa faca nimic. Da, e placut sa faca ea primul pas, ai o oarecare certitudine cu privire la sentimentele ei. Nu exista fata "inabordabila", toti suntem oameni, nu e cineva zeu si cineva vierme. Daca o fata face primul pas nu inseamna ca e piti, dar nici nu anuleaza posibilitatea. E perfect normal ca fata sa faca primul pas cum e perfect normal si ca baiatul sa faca primul pas, nu exista o regula.
Nu, nu conteaza cine face primul pas, ideal ar fi sa fie un demers din ambele parti.

| anonim_4396 explică (pentru Plato):

"Nu exista fata "inabordabila", toti suntem oameni, nu e cineva zeu si cineva vierme." - maichia, nu ai patit sa vorbesti cu cineva (sau sa incerci) si persoana aceea nici macar nu te bage in seama, de parca nici nu te auzea si erai aproape de ea si nu doar odata sa se intample asta, de mai multe ori, de oricate ori ai incerca? sau sa incerci sa vb cu cineva si sa iti raspunda foarte sec chiar daca cu alte persoane poate e foarte prietenoasa? nu ai patit d-astea? nu se numesc persoane inabordabile?

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, deoarece vorbesc doar cu persoane asemenea mie, care n-au niciun motiv sa-mi raspunda sec. Nu neaparat sa fie vorba de iubire, ci doar ca nu au de ce sa-mi raspunda repezit. In plus, sa ne gandim mai bine ce inseamna inabordabila. Daca te refuza pe tine si dupa stau la rand in baie 10 barbati dupa ea, nu o face inabordabila. Atata timp cat interactionezi cu persoane la fel ca tine (ma rog, asemanatoare), nu te va repezi nimeni, crede-ma. Daca mergi la o botoxata din club sa-i zici despre Balzac, cel mai probabil patesti cum zici tu.