| anonim_4396 a întrebat:

Intre 4026 ien de la crearea lui Adam pana in 2370 ien cand a fost potopul mondial populatia umanoida nu numara decat cateva milioane si la fel si ultimele generatii de animale astfel ca cadavrele lor au fost imprastiate pe toata suprafata pamantului mai ales in bazinele oceanografice si acoperite de namol de nu se vad ramasite notabile ale vietuitoarelor care au trait imediat inainte de potopul mondial din 2370 ien?

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cum s-a creat primul om exact in 4026 ien, iar potopul in 2370 ien? Cine a cronometrat?

Pe teritoriul Chinei, dar si in multe alte locuri in lume, s-au gasit multe morminte mai vechi de 10 mii ani.

Potopul nu a fost "mondial", a fost doar local (cand s-a format Marea Neagra).

| Random123456 a răspuns (pentru Bula):

Biblia a cronometrat, cel putin asa sustine domnul Vassile. Degeaba o sa incerci sa ii spui ceva deoarece orice argumente ii vei aduce, oricat de pertinente, ideologia lui e una si buna. Iti poti da seama de asta uitandu-te doar la cateva dintre intrebarile lui si răspunsuri

| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Maimute de "10 000" ani ingropate de demoni materializati in barbati intre niste ruine construite de demoni. Tine cont ca de aceea fuge ca moarta "stiinta" de ipoteza unui potop mondial pentru ca conditiile de mediu modificate de un astfel de potop le-ar darama sau pune la indoiala datarile astea.

| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu te inteleg cu acel "potop mondial": de unde a aparut si unde a disparut atata apa?
Si de unde stii ca acei demoni au fost materializati in BARBATI si nu in femei?
Si soacra mea seamana cu ele, deseori... tongue

| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Muntii nu erau atat de inalti ca azi ci erau mult mai josi. Cea mai mare parte a apelor s-au scurs in pamant. O parte din ape au provenit din apele de sus adica sfera de apa ce cuprindea in interior atmosfera sau intinderea. O parte din ape au iesit din pamant. Odata cu ruperea sferei apelor de sus efectul de sera a disparut astfel ca dupa ce s-au retras apele, la poli apele au inghetat. Inainte de potop bazinul oceanic si al marilor era mai putin adanc iar multa apa era in pamant inclusa in multe nivele de panze freatice sub presiune mare.

In Geneza 6 se spune ca demonii s-au culcat cu femei si acestea le-au nascut fii. Evident deci ca acei demoni s-au materializat in barbati.

| drutzix a răspuns (pentru Bula):

Cauti logica unde nu e laughing
Individul e dus.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Oh... k. Deci "O parte din ape au provenit din apele de sus adica sfera de apa ce cuprindea in interior atmosfera sau intinderea." Ai nevoie de un psihiatru. ACUM!

| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Incep sa inteleg... logica ta:
1. Muntii erau mai josi, ca si eisberg-urile, li s-au vazut doar varfurile
(nimeni nu s-a scufundat sa masoare fundul marii, mai ales nu in zona "Mariana").

2. Acei demoni au fost cei care le-au invatat femeilor ceea mai veche meserie

A Dracului, cum de nu mi-am dat seama pana acum?!?

big grin

| Random123456 a răspuns:

Daca vrei sa demonstrezi intaietatea religiei in fata stiintei, te rog încetează happy
Daca consideri ca omul pleac de la Adam si etc chestiile din Biblie cu potopul si tot, atunci stiinta si descoperirile stiintifice nu ar trebui aiba vreun loc in ecuatia ta. Nu a fost niciun potop mondial, ramasitele sunt îngropate sub multe straturi geologice si sunt greu de descoperit dar nu sunt putine in niciun caz.