| Anonimus99911 a întrebat:

Acum 2 saptamani mi s-a ars sursa din PC, azi am schimbat-o bine zic eu, toate cablurile la locul lor, faza e ca PC ul fara RAMI porneste normal (dar nu da semnal in monitor si periferice, ceea ce e normal), iar cand pun ramii acesta nu porneste deloc (doar 1 secunda da curent in coolere si leduri si nu porneste).
Ce ar putea fi? N-am montat ceva bine? Ar putea sa mai fie ceva ars? Sunt ramii de vina? Sunt aceeasi rami care erau si inainte.
Si sursa la fel, am luat acelasi model.

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Modelul și brandul sursei?

Ai schimbat plăcile de RAM între ele?

Emite niscaiva beep-uri de eroare? Dacă da, numără câte.

Răspuns utilizator avertizat
| NuCitescNotificari a răspuns:

Copile, in primul rand vezi-ti de carcalacii aia din casa, poate o fi intrat vreunul in calculator laughing))))