| Danutz_4269 a întrebat:

Ajutati-ma cu o problema la calculator. Functiona bine dar un "meserias" a umblat in el si la partea soft si la cea hard ca cica e prea putin spatiu pe partitia C si nu poate functiona windowsul la parametri normali si dupa ce a umblat in el a incercat sa reinstaleze windowsul si s-a instalat dar dupa ce termina de instalat se restarteaza si apare imaginea in care windowsul se incarca si pe urma apare imagine neagra si nu mai merge nimic nici tastatura nici cd-romul nimic. Ce sa ii fac? Ce poate sa fie? Stie cineva sa imi dea un raspuns serios?

3 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

Dai format la partitie inainte sa instalezi windows, eventual. Vezi ca o sa pierzi ce aveai acolo.

| AlexX a răspuns:

Pai trebuie sa reinstalezi Windowsul din nou si corect.

| FlaviusR83 a răspuns:

Apasa F8 la intervale de 1 secunda imediat ce porneste calculatorul. E suficient sa faci asta de 3-4 ori. Odata afisat meniul de Safe mode alege sa pornesti in command prompt sau safe mode. Vezi exact unde se blocheaza windows-ul. Sincer suna ca un Windows care a crapat. Ideal ar fi sa salvezi ce ai pe partitie si sa reinstalezi. Daca nu te descurci apeleaza la un meserias pe http://www.topmeseriasi.ro/