| OmObisnuit a întrebat:

Am luat o placa video noua dar pe monitorul pe care il am se vede de parca am facut o poza si am dat sharphness-ul la maxim.Nu stiu cum sa ma exprim.Aici aveti un video pe Youtube ca sa va face-ti o idee cum se vede.Cum pot scadea nivelul sharpness? sau sa fac cumva sa nu se mai vada asa? https://youtu.be/pnM4bFESzkY?t=148

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intr-adevar, undeva "claritatea" este setata la maxim (sau aproape).
Faptul ca, pe "filmarea" de pe "ecran" (placa video) este asa, inseamna ca reglajul poate fi atat din setarile jocului, cat si a programului de "filmare" sau chiar a placii video.
Parcurge, pe rand, fiecare setare si verifica-le!

Daca nu gasesti nicaieri claritatea dereglata, atunci - teoretic - poate fi si din nepotrivirea rezolutiei jocului si a monitorului (mai ales daca nu ai instalat driver-ul dat de producator, ci folosesti driverele generice ale Windows-ului.

| OmObisnuit explică (pentru Bula):

Nu are nici o treaba windows-ul.Pur si simplu dupa ce instalez driverele incepe sa se vada ca in video.Nu folosesc nici un program, tocmai ce am reinstalat windows.Cu placa asta noua e problema, cu cea veche se vedea normal.

| Bula a răspuns (pentru OmObisnuit):

Verifica setarile si rezolutiile, cum am scris!
Nu se stie ce setari au driverele, cand le instalezi.