| JohnnyWalkerBravo a întrebat:

Am nevoie de AJUTOR, acum! Eu acum ceva timp am pus parola la ecran ca sa deschid Telefonul meu LG G2 Mini, dar problema este ca nu merge tastatura si eu nu am dat clear data din greseala inainte sa dau restart, am dat doar force stop si clear cache nu si clear data sperand ca va merge si asa. Dar acum e restartat si keyboardul tot nu merge, si vreau sa il deschid cumva. Cum pot face asta? Va rog sa spuneti acum!

4 răspunsuri:
| DanielVălean a răspuns:

Dă un hard reset, sa revina la toate setarile din fabrica.

| JohnnyWalkerBravo explică (pentru DanielVălean):

Si cum dau hard reset? unde apas? eu sper sa nu se stearga nimic din telefon ca imi e foarte important. sad

| DanielVălean a răspuns (pentru JohnnyWalkerBravo):

Hard reset-ul asta face. revine la setarile din fabrica, stergand absolut tot ce e pe telefon. Nu ai o copie de rezerva, un back-up? In felul asta, dupa ce ai resetat telefonul, activand optiunea aia, se revin la aceleasi aplicatii, spre exemplu.
Ideea e ca din situatia de fata nu cred ca ai cum sa scapi din moment ce nu ti se activeaza tastatura pentru a putea introduce parola decat cu un hard reset. daca esti curios de asta, cauta pe Youtube "how to hard reset a LG mini 2" daca ala e telefonul tau. Si iti arata acolo ce combinatii de taste trebuie apasate.

| Illuminati2016 a răspuns:

Salut.Poti cu un cablu OTG (usb normal la micro usb) si bagi un mouse funda?