| c0pil1n a întrebat:

Am o intrebare si sper sa ma lamuriti. Imi tot bat capul degeaba si nu imi dau seama.

In decembrie mi-am cumparat un ps4 si un Samsung j6. Astazi m-am uitat pe certificatul de garantie si scrie asa:

Accesoriile, consumabilele si serviciile de instalare inscrise pe acest document de vanzare au termenul de utilizare mediu, precum si perioada de garantie legala de conformitate si comerciala de 6 luni de la data cumpararii.

Pe site-ul lor "mediagalaxy" ps4 si j6 au garantia de conformitate 24 luni.

De ce eu am doar 6 luni garantie? Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Conform legii, APARATELE au minim 2 ani (24luni) garantie.

Accesoriile atasabile precum si consumabilele aparatelor au timp de garantie mai redus sau egal cu produsul de baza, in functie de optiunea si conditiile producatorului.

Daca nu se specifica altfel, atunci si accesoriile si consumabilele ambalate impreuna au garantia impreuna cu aparatul.

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Man tu ai 6 luni garantie pe cabluri si controller. Consola si telefonul in sine au garantie 24 de luni.

| c0pil1n explică (pentru Wr3nch):

Da de ce nu imi apare in certificat garantia consolei?

| Wr3nch a răspuns (pentru c0pil1n):

Pentru ca ai garantia pe baza de bon sau factura fiscala. Nu it trebuie neaparat certificatul.

| c0pil1n explică (pentru Wr3nch):

Am jnteles. Mersii mult!

| DOOOPX a răspuns:

Accesoriile, consumabilele si serviciile de instalare inscrise pe acest document de vanzare au termenul de utilizare mediu, precum si perioada de garantie legala de conformitate si comerciala de 6 luni de la data cumpararii.

nu telefonul si consola, ele au 24 luni.