| Spike189 a întrebat:

Am o problema cu monitorul de la Pc (LCD Tv Monitor -Samsung SyncMaster 910MP ), de ceva vreme se aprinde foarte greu, daca am noroc max 5 minute, daca nu, ca astazi 1h +. De ex daca dau la Source sa daupe Tv merge...pot sa ma uit la Tv fara probleme, dar cand dau pe Pc ramane negru...stie careva vreo solutie? Multumesc

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Singura soluție este un service.Îs mai multe chestii ce trebuie verificate amănunție, chestii ce nu recomand să le faci tu, deoarece ai șanse de 90% s strici mai tare și 10% să mi te electrocutezi de pui mâna unde nu trebuie, chair de scoți monitoru din priză. Succes

4 răspunsuri:
| valentin75 a răspuns:

Salut! Cred ca e vorba de ceva lipituri. Sa il duci la un centru pentru reparatii. Bafta!

| Rockat a răspuns:

Posibil ca problema sa fie de la calculator (unitate centrala) fie de la cablul dintre monitor si unitate centrala. Asigura-te ca se realizeaza o conexiune intre ele. Sau poate calculatorul se aprinde greu.

| Spike189 explică (pentru Rockat):

Nu, am conectat alt monitor la pc si se aprinde repede....cu acelasi cablu de la SyncMaster

| a7horse a răspuns:

Verifica placa video