| Alcaelo a întrebat:

Ca de obicei vin cu o problema.

Am un monitor SAMSUNG SyncMaster 171s care m-a servit foarte bine ceva ani.
Acum a inceput sa imi faca probleme...de fiecare data cand se intrerupe curentul si toate dispozitivele electrice se sting,dupa pornirea acestora monitorul refuza sa se mai aprinda.
Insa dupa 1, 2 sau 3 zile se aprinde de la sine.
Astazi mi-a facut alt episod...cand l-am tras din priza si l-am montat la PC nu a mai vrut sa se aprinda.

Stie cineva care sa fie problema?

4 răspunsuri:
| larisa333lari a răspuns:

ESTE VECHI! ia alul!
sau du-te la reparat cu el! dar mai bine ia altul!

| Alcaelo explică (pentru larisa333lari):

Mai apelam la TPU daca voiam sa imi cumpar altul sau sa il repar?
Eu ma refeream la vreo solutie "homemade" adica orice altceva.
La reparat va ajunge in ultima instanta...cand ma va lasa de tot.

| K0sti a răspuns (pentru Alcaelo):

Pai te-a lasat! Ai probleme pe sursa, du-l la reparat! Asta ca sa poata sa-l mai repare, ca s-ar putea sa-ti iei altu daca nu!

| larisa333lari a răspuns (pentru Alcaelo):

LOL
faci cu vrei eu ti-am sp ce sa faci