| Eugeniusu a întrebat:

Am o problema cu Mozilla Firefox. Dau funda si vot pentru un raspuns bun. Dintr-o data am zeci de reclame pe site-uri in care nu existau reclame. Azi mi s-a deschis o pagina cu un fel de update iar eu am confimat apoi am inchis si deschis browser Mozilla. Dupa ce am intrat pe un site de vizionat filme pe care nu sunt reclame... am observat ca era site-ul plin de reclame si nu stiam cum sa scap de el. De cand cu update-ul ala imi merge foarte greu Mozilla Firefox si am o gramada de publicitati, mai multe decat de obicei. De atunci imi merge mai greu youtube-ul si facebook-ul, nu mai pot da back la pagina, s-a distrus. Daca stiti ceva solutii in afara de programul ala anti reclame "Adblock", sau sa veniti cu chestii de genul "foloseste Chrome, Opera". Am incercat sa-l dezinstalez si sa-l instalez iar... dar tot cu probleme a ramas. Dau funda + Vot, multumesc.

Răspuns Câştigător
| xFluing a răspuns:

Ia AdBlock Edge.

S-ar putea sa fie si de la adware, asa ca ia adwcleaner si da o scanare cu ala.

| Eugeniusu explică (pentru xFluing):

Am instalat AdBlock Edge si l-am activat, am descarcat si AdwCleaner si i-am dat scanare apoi am eliminat toate chestiile. Am dat chiar si o scanare rapida cu antivirusul si am bagat tot in carantina. I-am dat restart de 3 ori si am dezinstalat si instalat iar Mozilla. Dar toate au fost degeaba... imi apar reclame aiurea, nu stiu ce sa mai fac si imi mergea chiar foarte bine acest browser.
Mi-ar fi de ajutor alta idee de-a ta... poate reusesc sa fac ceva, multumesc.

| xFluing a răspuns (pentru Eugeniusu):

Mai incearca scanare cu malwarebytes anti-malware. Este un anti-malware, un anti-virus special conceput sa scotoceasca dupa malware, care in mod normal ar ramane nedetectat de antivirusuri. Asta nu inseamna ca malwarebytes trebuie sa iti inlocuiasca anti-virusul principal, deoarece fiind conceput sa gaseasca doar malware s-ar putea sa nu gaseasca virusi mai conventionali.

| Eugeniusu explică (pentru xFluing):

Am facut tot ce mi-ai zis, dar din pacate nu s-a schimbat nimic. Probabil nu e un virus... sa fie doar niste reclame care au pus stapanire pe browser? laughing Multumesc oricum, iti dau funda!

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Daca faceti click pe toate rahaturile si intrati pe toate porcariile de site-uri...
http://www.epasystems.ro/adwcleaner/