| costisuruniuc a întrebat:

Am o problema cu toate produsele Adobe. Nu se pot conecta la internet. Acolo zicea ca ori am o problema cu internetul ori ceasul nu e setat bine. Eu am incercat sa setez ceasul dupa ora exacta in S.U.A dar tot nu mergea. Poate stiti voi o rezolvare. P.S am windows 7 home premium 64 b internet romtelecom clicknet si am aciasi problema si la yahoo messenger. FUNDA!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Nu exista asa ceva! Doar nu reglezi ora de pe server din SUA cand tu descarci de pe un server din Europa si in principiu nu reglezi ora de pe servere! Reglezi ora, data si anul din tara in care te afli. Daca ii pui ora din SUA deja l-ai dereglat.

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

De ce sa setezi ora exacta din SUA cand tu esti in ROmania?
Seteaza ora exacta din Romania, seteaza si data si anul.
http://www.ora-exacta.com/
Da un restart la pc si ...rezolva-ti problema.

| costisuruniuc explică (pentru neluL):

Nu ma eu ma refeream ca serverul Adobe e in SUA is poate asa trabuie

| neluL a răspuns (pentru costisuruniuc):

Nu exista asa ceva! Doar nu reglezi ora de pe server din SUA cand tu descarci de pe un server din Europa si in principiu nu reglezi ora de pe servere! Reglezi ora, data si anul din tara in care te afli. Daca ii pui ora din SUA deja l-ai dereglat.