| anonim_4396 a întrebat:

Am pe Facebook 64 de urmaritori. Asa imi arata. Chiar ma urmaresc sau doar mi-au vizitat o data de doua ori postarile si Facebook ii considera urmaritori?
Am observat ca la unii am optiunea de a-i urmari si eu (in acea lista), dar nu la toti.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Celor care ti-au vizitat profilul, și le-a plăcut ce au văzut, au dat click (au apăsat) pe butonul "Urmărește".
Dacă mâine vei respinge o cerere de prietenie, primită, persoana aceea va intregi numărul urmaritorilor tăi, deci vei avea mai mult cu unul, adică 65.

"Am observat ca la unii am optiunea de a-i urmari si eu (in acea lista), dar nu la toti."

E o setare automată a Facebookului, atunci cand accepti sau ti se accepta o cerere de prietenie, adica se bifeaza automat si butonul de urmarire reciprocă.

| Elelei a răspuns (pentru floresdemayo):

Da, am observat ca cei la care nu le-am acceptat "prietenia" au ramas intre urmaritori. Dar restul... nu i-am intalnit niciodata, nici in grupuri.
Acea optiune activa sau lipsa de a-i urmari, este in lista de urmaritori. Nu ma refeream la cei deja "prieteni". Nu inteleg eu deloc acest Facebook.

| floresdemayo a răspuns (pentru Elelei):

Asta, dacă nu le-ai dat si tu, la randul tau, cereri de prietenie, iar ei ti le-au respins (rămânând astfel, unul dintre urmăritorii lor), atunci sunt erori ale Facebookului.
Sunt cam ciudați, de obicei, chiar si eu, de multe ori, am primit notificare ca X sau Y mi-a acceptat cererea de prietenie, iar eu nici nu stiam să le fi vizitat vreodată profilul.
Îi ștergeam din lista de prieteni automat, dar ciudate erau notificarile, fiindcă mi-i strecurau forțat, in lista mea de prieteni (probabil și fiindcă am foarte puțini, s-au gândit să le înmultească numărul cumva)

| Elelei a răspuns (pentru floresdemayo):

Amuzant, ca si eu am mai putini prieteni decat urmaritori. Nu le-am dat cereri nici nu i-am intalnit pe undeva. Cu exceptia a doi pe care i-am respins. Si da, ma sacaie propunerile Facebook-ului cu noi prieteni.
Asta e! Multumesc.

| floresdemayo a răspuns (pentru Elelei):

Dacă vrei să nu mai ai urmăritori, atunci urmezi pașii:
Setari→ Postări publice→ Cine mă poate urmări→ Prieteni (debifezi "Public")

Și tot de la "Postări publice" ti se oferă posibilitatea de a face o multime de modificari, referitoare la cine iti poate lăsa comentarii, ori de la cine poti primi notificari etc

| Elelei a răspuns (pentru floresdemayo):

Aha. Restul setarilor erau facute. Multumesc si pentru asta.
Cred ca ei mai adauga cate ceva, dar eu nu urmaresc asta.

7 răspunsuri:
| JicaContra a răspuns:

Inseamna ca, de cate ori postezi ceva, ei primesc o notificare, si se pot uita pe ce ai postat tu... sau nu

| RaduRobertRO a răspuns:

Cei care sunt urmăritorii tai au apăsat butonul "urmărește", asta nu înseamnă ca o și fac. Oricum FB le arata în notificări când postezi.