| JustSolutions a întrebat:

Am schimbat totul la vechea unitate placa de baza hardul sursa etc. Dupa toate acestea pot porni calculatorul si sa ii bag windowsul sau trebuie sa mai fac altceva (cineva zicea ca dupa ce pornesc calculatorul trebuie sa scot timp de 3 secunde bateria la placa de baza si apoi sa fac ceva in bios si o sa mearga)

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Unde ii gasesti pe prietenii astia.
Ii cauti mult? Odata ce ai schimbat placa de baza, de ce trebuie sa mai scoti si bateria. Nu fa prostia asta. Poti sa intri in BIOS si sa setezi ordinea de bootare (1-CD, 2 HDD) Save and Exit si instalezi Windows-ul. Atat.

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Aiurea! Nu trebuie să mai faci nimic! Apasă butonul - când apar opțiunile de bootare sau intrare în BIOS alegi să boot-eze de pe CD sau USB (depinde unde ai kitul de instalare) și aia e!