| Dranicer_Ion_1994 a întrebat:

Am scos hdd-ul (160 GB) din laptop si l-am pus in altul, acum cand il pun la loc in pc in care a fost nu imi mai merge, nu pot nici intra in bios. Imi deschide (american megatrends) si asa ramane. Am incercat alte hdd-uri si merg bine si hdd-ul cu pricina merge in alte pc-uri. Ajutati-ma va rog! Care e cauza si cum o rezolv. Mersi mult

1 răspuns:
| ILoveCringe4427 a răspuns:

Cel mai probabil nu ai setat bine bios-ul si boot order pentru laptopurile cu pricina. Pt configuratia ideala cauta user manual pentru laptopul tau, dar ga si regula generala seteaza ca first boot sa fie hard disk din bios.

Nu prea se poate sa nu ai access in bios de la hard disk, si daca chiar ai avea il poti scoate afara, sa pui setarile corecte si sa il reintroduci.
Bafta.