| bboy98 a întrebat:

Am si eu 2 probleme
1: Am windows 7, cand intram inainte in Internet imi aparea direct Google Search iar acum nu stiu ce am mai descarcat pentru ca, cand intru imi apare o porcarie Babylon Search nu Google. Cum pot face sa-mi apara din nou Google?
Si 2: Tot cand intru in Internet pe langa faptul Babylon mi se deschide o fereastra in plus cu Yahoo.com la bara aia de ferestre. Cum fac sa nu mai apara? FUNDA!

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

În primul rând, asta NU se postează la categoria "Telefonie"!

Apoi, n-ai precizat ce browser foloseşti...

Oricum, recent ai descărcat ceva program care a instalat şi Babylon Search şi ţi l-a setat ca pagină de pornire în browser-ul de net!

Intri în setările browser-ului ( Internet explorer, Mozilla, Chrome, etc. ) şi setezi ca pagină de pornire Google!

| bboy98 explică (pentru bursuc001):

Nene! Daca nu sti sa citesti eu iti spun ca e Tehnologie nu Telefonie ba asta!

| bursuc001 a răspuns (pentru bboy98):

Băi copilaş, dacă vrei să şti eu ţi-am mutat întrebarea unde îi era locul, aşa că NU mai face pe "deşteptul"!

Pe viitor uită-te unde postezi...

"Cu plăcere" şi pentru răspuns - sper să-ţi rezolvi problema.

Toate cele bune.