| Anonimul912312 a întrebat:

Am si eu o problema, am bagat windows xp pe leptopul meu si cand il aprind nu imi apare conectarea la wireless.Din ce cauza? trebuie driver alt program? Eu stiam ca iti da windows programul direct cand bagi windows.Va rog frumos daca puteti sa ma ajutati, dau fontita.

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Numai Windows 7 are driver-ul de wireless. Pentru XP trebuie sa-l instalezi tu. Incearca-l pe asta:
http://en.kioskea.net/......xp-rtl8187
sau
http://www.filehippo.com/download_intel_pro_wireless_xp32/
(te duci pe iconita verde din "dreapta sus")
-Daca nu functioneaza primul, il dezinstalezi, restart si-l instalezi pe urmatorul.

3 răspunsuri:
| jeek0 a răspuns:

Ti-ai instalat placa de retea? placa de baza? daca nu ai instalat pune-le ca sa poti vedea iconita aia.si daca le ai puse si nu vezi du-te in control panel si activeaza de acolo

| Rockat a răspuns:

Probabil ca acel router nu accepta acel sistem de operare, de obicei astea noi nu accepta Xp sau poate nu e buna conexiunea.

| Anonimul912312 explică:

Pai la laptop mai trebuie sa instalez alt driver in afara de cel de la placa video?