| anamariae a întrebat:

Am un laptop HP cu procesor de 1, 99 GHz, cu Windows XPpe el, caruia nu i se incalzeste coolerul, dar merge foarte foarte greu.
A fost dus la eta2U, mi-a spus ca hardul e devina. Mi l-au inlocuit, o zi a pornit la viteza cu care eram obisnuita, a doua zi a revenit la lentoarea criminala...
Precizez ca am verificat atat eu, cat si cei de la ETA2U sa nu aibe virusi.
La deschidere inainte de aparitia siglei cu XP, imi apare ecranul negru, si in partea de jos o banda alba, care tine cam 10 minute pana sa se incarce, si apoi iar 10-15 minute ecran negru, si tot asa pana la deschiderea completa a tuturor fisierelor timpul este de 1h30min. Inainte in 3 minute erau deschise toate programele si puteam lucra pe laptop.
Va rog frumos ajutati-ma! Ce problema ar putea avea laptopul?

1 răspuns:
| spaghetty a răspuns:

Verifica placa video si temperatura la procesor.Vezi poate e placa video.
Descarca EVEREST ca sa vezi tot ce e cu PCu tau