| Daniel_Croitoru_1977 a întrebat:

Am un PC de 2 ani, in anul 2019 am adaugat inca 4GB RAM si in anul 2020 am cumparat un procesor I5 gen 4 a.

PC ul are acum: i5-4570; 3,20Ghz
8GB DDR3
NVIDIA GeForce GT 1030
1TB HDD
SSD NU AM!
Si am monitor de 60hz cu rezolutie custom 75hz!

Eu as dori sa ma joc fortnite fara sa am lag, ce as putea schimba de aici?

Si da acest cont este contul de Facebook al tatalui meu si m-am logat pe TPU cu el!
Doar v-am spus ca sa nu credeti ca cineva la 40 de ani se joaca jocuri video happy

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Bună!
Nu ai nevoie să schimbi ceva, Fortnite ar trebui să funcționeze destul de bine pe acest calculator.
Recomand pe viitor un SSD (minim 240GB) și o placă video mai bună (ex: RX 5600XT/RTX 2060).

3 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Da' de ce sa nu joci jocuri video la 40 de ani?