| Daniel97 a întrebat:

Am un PC mai vechi si o sa-l vand deoarece vreau sa imi cumpar unul nou.Sunt curios cam cat ar fi pretul, iata componentele:
AMD Athlon X2 5000+ 2, 21 GHz
2.00 GB Dual-Channel DDR2
Placa de baza Gigabyte GA-M56S-S3
LCD 17 inchi
256MB GeForce 8600 GT
156GB Seagate
Sursa de 550 W
DVD-Writer LG
As vrea sa pastrez DVD-Writerul si sursa daca 550W sunt de ajuns pentru noile componente.

7 răspunsuri:
| 0000anonim0000 a răspuns:

Procesorul ala sh = 90 de lei, memoriile = 80 de lei, placa de baza - 100 de lei, lcd - 150 de lei, placa video = 70 de lei, hdd-ul = 40 de lei
Total: 530 de lei
rmr12 avea dreptate. ~ 5 mil. dar ai putea sa incerci 5, 5 / 6 mil, sa vezi poate ai noroc. Nu uita sa specifici ca vrei sa pastrezi dvd-rw/sursa. Succes! Funda?happy

| 0000anonim0000 a răspuns:

@Georay un dvd-rw nou e 90 de lei, unul SH e vreo 40-50, si o sursa deluxe sau orice alta chinezarie sh e maxim 50 de lei, noua. Chiar daca ar fi fost watti reali, cat crezi ca ar fi scos pe ea?happy. In plus, Eu am facut primul calculul pe componente.

| 0000anonim0000 a răspuns:

@robi10 Nu poti da un dvd-rw + sursa de 550W cu 300 de lei sub nicio forma, poate amandoua impreuna cu MAXIM 150 de lei. Dar daca omul vrea sa le pastreze, e mai bine, are nevoie de ele pentru noua configuratiehappy.

| rmr12 a răspuns:

Ar merge 5 milioane

| Boeing747 a răspuns:

Pai eu zic 500-600 lei. Daca ar fi si DVD Writerul si sursa ai putea cere 800-900. Componentele sunt destul de vechi.

| Daniel97 explică:

Da ma temeam ca o sa fie asa putin, oricum multumesc tuturor.

| Georay a răspuns:

Un PC destul de bun, iar plata estimata pentru componente este:
Procesorul=80-90 lei
Memoriile=90 lei
Placa de baza=120 lei
Ecranul=100 lei +
Iar daca vrei sa pastrezi sursa si dvd-writer te anunt ca-ti aduceau destul de mult:sursa 80 lei, dvd-writer=90 lei
Deci in total ai ajunge la 400 lei.Iti urez succes!