| YouWasted5SecondsOfYourTimeToReadMyName a întrebat:

Am un procesor Pentium Dual-Core CPU E 6500 @ 2, 93 GHZ 2, 1 GHZ.Care este valoarea lui actuala 2, 9 sau 2, 1? Daca ii fac overclock de la 2, 1 pana la 2, 9 se intampla ceva?

10 răspunsuri:
| YouWasted5SecondsOfYourTimeToReadMyName explică (pentru sltlp):

Dar de ce scrie dupa 2, 9 GHz 2, 1 GHZ?

| sltlp a răspuns (pentru YouWasted5SecondsOfYourTimeToReadMyName):

Nu cumva ai umblat prin bios?

| YouWasted5SecondsOfYourTimeToReadMyName explică (pentru sltlp):

Nu..asa il am de cand am cumparat pc, prin 2008-2009 am dat vreo 30-40 de mil pe el

| DeyCj a răspuns:

Conform http://www.cpu-world.com/......00%29.html
cică ar fi la 2, 9 Gz
Over cloack-ul e o tâmpenie ce-ți poate distruge procesoru. ceea ce vezi pe yT sau alte surse îs prostii parțial adevărate.Ca să faci OC îti trebuie obligatoriu sursă de alimentare stabilizată și apoi să dai ceasul de fabricĂ la maximul tolerat.Defapt Oc-ul se bazează pe acea toleranță de voltaj lăsata de fabrica intenționat, pentru a absorbii fluctuațiile de tensiune. Daca faci Oc făra sursă de alimentare stabilizată la prima supratensiune procesoru va sfârșii într-un norișor de fum negru.Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti dai seama ii scurtezi viata si crede-ma ca nu se va cunoaste nimic in jocuri sau in aplicatii...

| YouWasted5SecondsOfYourTimeToReadMyName explică (pentru anonim_4396):

Cineva mi-a spus asta,, se simte, in BF3 pe 1280x1024 high-ultra cu stock clock aveam 40-57 FPS, acum am 50-80 FPS, iar pe rezolutie full hd, FPS-urile sunt doar cu 10 mai putine''

| Hitback a răspuns:

Procul tau este pe 2. 9ghz. Mai exact 2. 93ghz. http://ark.intel.com/......z-1066-FSB

Nu trebuie sa faci oc. Daca faci iti trebuie o placa de baza foarte buna si un cooler de asemenea bun.

| Şaptepăcate a răspuns:

Sa iti bagi Core temp sa vezi cum stai cu... gradele, in timpul jocului. Daca ai cooler stock nu e bine sa faci OC

| YouWasted5SecondsOfYourTimeToReadMyName explică (pentru Şaptepăcate):

Are deja 50 de grade cand am deschis doar moziila, am windows 7