| Hasss a întrebat:

am un si eu un stick de 2 gb si mereu cand il bag in pc zice ceva cu autorun.inf infected nu stiu ce dar bineinteles ca nu l-am bagat la mine in calculator il bag pe un calc mai vechi acum intrebarea e cum fac sa scap de el si cum pot sa il formatez imi zice ceva ca nu se poate formata nu stiu ca n-am mai incercat de o luna dar acum am mare nevoie de el si chiar vreau sa scap de virus si sal formatez

plz ajutati-ma va

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Incearca sa faci asa:cu easeus de pc sa il formatezi, e ceva mai puternic. daca nici asa nu vrea, zi-mi ca sa iti mai dau un sfat

| Zangetsu a răspuns:

Trebuie sa stergi niste chestii din stick care sunt invizibile, ca sa vezi folderele si fisierele invizibile dai la tools>folder options>view>show hidden filles and folders si sa debifezi Hide protecting operating system files.
apoi sa cauti usb utlity tools si sa-l pui pe stick.

| Hasss explică (pentru Zangetsu):

Pai da problema este ca am gasit virusul se numeste Mb9x.exe nu pot sa--l sterg il scanez cu avast si malwarebytes il gaseste si numai este am sters si autorun dar dupa ce scot stickul sil bag la loc iar este nu inteleg ce sa fac?

| Zangetsu a răspuns:

Scaneaza si pc-ul, poate este original de pe pc, si cand il conectezi se copiaza automat. si sa stergi din stick alea care au pictograma ca cea de la recycle bin.

| Hasss explică (pentru Zangetsu):

Lol n-am nici pic de virus si sterg tot numai ramane deloc deci nu inteleg dc imi apare intrunacrying