| D1FuZ0R a întrebat:

Am windows 7 si cand vreau sa pornesc anumite chestii de ex msconfig imi zice ca e dezactivat(nu doar la msconfig),stiu ca am dezactivat cate ceva de la services din task manager, ma puteti ajuta? cum pot sa fac sa pornesc msconfigul(de ex.)

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Dă un restart la pc.În mod normal ar trebui ca serviciile dezactivate din task manager să pornească. Atenție însă că aplicații ca gpedit.msc nu există în windows 7 home premium sau Windows 7 starter, doar în professional, că ultimate-ul se exclude ca e doar o mizerie comercială, da cum românu după ce ca fură soft se mai și lăcomește! Succes

| D1FuZ0R explică (pentru DeyCj):

Prin dezactivat din services ma referam ca daca dai la services mai pot da si jos si se deschide o fereastra cu anumite chestii care le poti face sa nu mai porneasca la pornirea pc-ului

| DeyCj a răspuns (pentru D1FuZ0R):

Dacă le-ai dezactivat din services, atunci e altă treabă. Dacă nu mai știi ce servicii ai dezactivat e o idee bună să resoftezi pc-ul și pe viitor să te informezi corect despre cum se face optimizarea windows, ca bănuiesc că de aia ai dezactivat din servicii.Lasă ca așa înveți stricând happy.
PS un ghid real despre windows de la a-z găsești la mine pe site(e la profil).

| K0sti a răspuns:

Activeaza ce ai dezactivat, nu ti se pare logic?

| D1FuZ0R explică (pentru K0sti):

Ideea e ca nu mai pot sa le activez ca imi zice ca e dezactivat si aia de services din task manager