| Gheonea_Denisa_1993 a întrebat:

Am Windows 8 si la start când vreau sa intru la o aplicatie, de exemplu mail imi apare :

Comutati la un Microsoft pe acest PC
Multe aplicatii si servicii (ca aceasta) se bazeaza pe un Microsoft pentru a sincroniza continutul si setarile pe dispozitive.

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Ceva normal.Cine ți-o instalat Windows-u 8 ți l-o instalat cu picioarele că „merge și așa". Trebuia să nu oprească automatic updates-ul, asta ca să actualizezi Windows store-ul și starea serviciilor și să-ți faca cont pe SkyDrive.
ca să rezolvi problema actualizează sistemul și activează skydrive-ul(dacă nu ai cont fă-ți cont că nu te mușcă). Succes

| InjuratorulEmi2004 a răspuns:

Fa-ti cont de Microsoft. Cu acest cont vei putea sa instalezi jocuri si aplicatii de pe Windows Store si sa iti folosesti Windows-ul a sa cum iti trece prin minte. La revedere!