| Benz a întrebat:

Aveti idee cum aflu si eu ce putere are sursa mea am desfacut-o scrie doar tensiunea pe ea 230V vreau sa aflu cati W are.Am schimbat placa de baza si procesorul si c-am am probleme cu aceasta sursa porneste doar la o apasare mai dura a butonului power.Placa de baza asrock H61M-GS Procesor Intel dual core G860 3.0 GHZ. Plzzz. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Doar cu atat te pot ajuta! NEAVAND NUMIC SCRIS PE CARCASA SURSEI CAM ASTA E.Dar mai poti face ceva:1`cumuland datele de acolo poti sa-ti dai seama de ce sursa ai nevoie la un minim de consum! Recomand una mai mare clar! 2`Poti desface sursa si pe placa cu componente trebuie sa scrie un cod direct pe placa NU ETICHETA (la fel ca circuitele) si poate avem noroc sa gasim sursa ta cu caracteristicile de putere si consum. PS: cauta pe marginea placii pe ambele fete!

6 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Nu poţi dacă nu ai un minim de date înscrise pe aceasta.

| stlucian a răspuns:

Asa cum spui puterea se masoara in w dar cea reala ar trebui srisa pe carcasa! Am nevoie de ce scrie pe sursa/model/fabricant/serie si apoi pot sat-i raspund.CE INSEAMNA O APASARE MAI DURA?

| Benz explică (pentru stlucian):

Adica o apasare indelungata nu porneste din prima.Nu scrie nimic pe sursa legat de tensiune nici macar numele acesteia

| stlucian a răspuns (pentru Benz):

Cu "Everest ultimate edition" poti afla tot ce ai in pc. tensiuni, temperaturi etc.de aici descarci executabilul(.EXE), instalezi si cauti pe acolo.(este si in ro.): http://www.lavalys.com/support/downloads/.Merit funda?

| Benz explică (pentru stlucian):

Nu am gasit nimic legat de sursa in acest program

| Benz explică (pentru stlucian):

Mersi oricum

| stlucian a răspuns (pentru Benz):

Doar cu atat te pot ajuta! NEAVAND NUMIC SCRIS PE CARCASA SURSEI CAM ASTA E.Dar mai poti face ceva:1`cumuland datele de acolo poti sa-ti dai seama de ce sursa ai nevoie la un minim de consum! Recomand una mai mare clar! 2`Poti desface sursa si pe placa cu componente trebuie sa scrie un cod direct pe placa NU ETICHETA (la fel ca circuitele) si poate avem noroc sa gasim sursa ta cu caracteristicile de putere si consum. PS: cauta pe marginea placii pe ambele fete!