| Irina465 a întrebat:

Azi mi-a ajuns un laptop pe care l-am comandat. Odata ce a ajuns l-am dus pentru a i se instala windows-ul. L-am adus acasa și L-am utilizat ceva vreme până când i s-a descărcat bateria. L-am pus la încărcat iar apoi dintr-o data s-a blocat, s-a stins și nu se mai încarcă. Am incercat toate prizele din casa dar nimic. Acum, oare ce a pățit? Cum as putea sa il repar? Exista vreo metoda? Tin sa precizez ca bateria nu este detașabilă și am nevoie mare de el.

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Ai incercat sa apesi butonul de pornire, si sa il mentii apasat timp de vreo 25/30 secunde? Bineinteles, dupa ce a stat o vreme la incarcat.
Daca spui ca nu are baterie, nu poti face prea multe. Nu il poti duce la un service, pentru ca ai pierde garantia. Dar ai putea totusi sa incerci, poate ii dau de cap fara sa ii miste vreun surub.

5 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Poate vrei sa destainui si celorlalti care a fost exact rezolvarea, sau ce ai facut. In astfel de cazuri, nu exista o rezolvare clasica, trebuie lucrat prin eliminare. Asa procedeaza chiar si cei cu foarte multa experienta de la service. Eu personal pot propune mai multe variante, dar fara sa vad cum reactioneaza produsul, e mai greu.

| gabicoo a răspuns:

Daca te afli in intervalul de 30 zile de la cumparare produsul poate fi returnat.
Bineînteles cei de la magazin vor refuza vor spune ca e vina ta ca ai instalat sistem de operare fara licenta. Asa vei ajunge la protectia consumatorului.
Ai avut mare ghinion
sad

| xerxes1 a răspuns:

Tine-l la incarcat mai mult timp.

| BIoody a răspuns:

Daca ai garantie la el acum e timpul sa o aplici!

| iwefgOficiall a răspuns:

La garantie cu el!