| alinaioana12 a întrebat:

Am o problema cu calculatorul, ieri totul mergea foarte bine astazi de jumatate de ora l-am aprins, si mi-a aparut o chestie care zicea "C is corrupted and unreadable ".
Si nu ma lasa sa intru in C. Ce pot sa fac?

Multumesc!

3 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Reinsalezi Windows-ul!

| MnereaDarius a răspuns:

Nu trebuie sa reinstalezi Windows. Nu totul se rezuma la asta.

Click dreapta pe Local Disk C, iar la proprietati la tab-ul Tools la sectiunea Error-checking da click pe Check now. Vezi sa fie bifate ambele casute ce iti vor aparea apoi da click pe Start. In mesajul ce iti va fi afisat vei da click pe Yes.

Iti recomand sa achizitionezi o unealta ce sa asigure mentenanta sistemului tau de operare.

Recomand Glary Utilities.
http://www.glarysoft.com/products/utilities/glary-utilities/

Daca dispui de resurse monetare, iti recomand Tuneup Utilities.
http://www.tune-up.com/download/

Daca nu dispui de o solutie de securitate competenta, iti recomand Avira Personal.

http://www.avira.com/en/avira-free-antivirus

Daca doresti sa-ti acord asistenta la distanta (cum ar fi prin TeamViewer) nu ezita sa-mi ceri ajutorul.

Nu esti primul si nici ultimul care s-a confruntat cu o problema asemanatoare.

O zi buna.

| johny92 a răspuns:

Ai sters ceva fisiere din windows care cel mai probabil ti-e instalat in "C", sau din cauza unor virusi care ti-a infectat fisierele, vezi daca poti sa-i dai Recovery. Daca nu, singura solutie e sa-ti reinstalezi windowsul.