| elenutza7275 a întrebat:

Am si eu o problema: pe ecranul calculatorului imi apare un mesaj pe un fundal albastru in care imi spune ca trebuie sa imi inchid calculatorul deoarece a fost detectata o problema, il inchid si il aprind si apoi merge. Ce pot face sa scap de aceasta problema?

Răspuns Câştigător
| EuAli a răspuns:

E blue screen, nu? Se restarteaza, nu? Noteaza codul ala "STOP" si fisierul defect si scrie-l pe google. Urmareste tutorialul asta : http://www.videotutorial.ro/? p=5517
Intra in "Safe Mode with command prompt"apasand repede F8(cand apare linia aia neagra care clipeste, atunci sa apesi repede F8),poate o fi vreun bad de la hard-disk si atunci poate(am zis POATE, sunt mai multe cauze ale blue-screen-ului) ai rezolvat problema

3 răspunsuri:
| ViRuSs99 a răspuns:

Reinstaleaza Windowsul. Funda?

| Denise_3997 a răspuns:

Reinstaleaza Windows-ul. Ecranul albastru iti va indica mereu fie o problema cu Windows-ul, fie cu una din componentele calculatorului.

| andreiutzu18 a răspuns:

Schimba windowsu.