| Emitzanu2002 a întrebat:

Buna am un router de la tp-link si stiu tot ip-ul, chestii, si vreau sa stiu cum pot sa blochez un utilizator care se conecteaza la reteaua mea de wi-fi
FUNDA!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti schimbi parola si dai un restart, o sa il deconecteze si nu o sa se mai pata conecta atat timp cat nu stie noua parola

| mihai69 a răspuns:

Simplu - schimbi parola!
Complicat: ÎNAINTE să schimbi parola, listezi dispozitivele conectate la router-ul tău și memorezi MAC-ul individului;
DUPĂ ce schimbi parola, activezi filtrarea după MAC și dai enable doar celor pe care le ai tu, iar celui de mai sus „kick"!
Mare scofală, deh...
PS oricum, dacă e un tip priceput, va reuși să ocolească orice piedici îi pui. happy chiar și cele de mai sus.