| dodo1530 a întrebat:

Buna!
Ce parere aveti de laptopul Dell inspiron mini 10? Stiti un pret si daca l-as putea gasi la magazine gen altex sau domo?
Eu am 13 ani(adica nu am buletin sau alt act de indentitate, in afara de carnetul de note si certificatul de nasterelaughinglaughinglaughing ), as putea sa merg la magazin si sa imi iau pur si simplul laptopul, dau banii si gata?
Ms ANTICIPAT!

Răspuns Câştigător
| laptopnews a răspuns:

Http://www.evomag.ro/......88753.html
Iti recomand axcest Lenovo! Are diagonala de 11.6 inch, dar il poti conecta la monitorul mai mare de la desktop cand ai nevoie de el acasa, altfel e usor de transportat si utilizat. Vine cu 4 GB RAM si 320 GB, are USB 3.0, 7200 rpm. E perfect pentru cerintele tale. Oricum, recomandarea ar fi sa te indrepti catre un mini-laptop, din moment ce vrei sa pastrezi si desktop-ul! Succes!

3 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Mini-laptop-urile le gasesti incepand de la suma de aproximativ 1000 de lei! Ar fi indicat sa mergi totusi insotit de un adult. Pentru ce activitati intentionezi sa folosesti netbook-ul si care este suma maxima de care dispui?

| dodo1530 explică (pentru laptopnews):

Intentiones sa pastrez si calculatorul mare, dar totusi nu mi-ar strica un latop.Nu intantionez sa trec de suma de 20 de milioane in nici un caz(il iau din banii mei). Mama are un Dell si am observat ca e o firma buna.Ce imi propui? Eu il voi folosi mai mult pentru net(filme, muzica, facebook youtube mass etc), dar as avea nevoie si de o oarecare memorie obisnuiesc sa-mi descarc diverse de pa net si mai lucrez pe "OpenOffice" big grin

| laptopnews a răspuns (pentru dodo1530):

Http://www.evomag.ro/......88753.html
Iti recomand axcest Lenovo! Are diagonala de 11.6 inch, dar il poti conecta la monitorul mai mare de la desktop cand ai nevoie de el acasa, altfel e usor de transportat si utilizat. Vine cu 4 GB RAM si 320 GB, are USB 3.0, 7200 rpm. E perfect pentru cerintele tale. Oricum, recomandarea ar fi sa te indrepti catre un mini-laptop, din moment ce vrei sa pastrezi si desktop-ul! Succes!