| georgina18 a întrebat:

Cine imi poate spune si mie ce programe are orice calculator cand este ca si nou pentru a merge bine? Eu am sters multe programe din calculator..si le vreau inapoi.va rog cine le stie? Funda! :*:*

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Dacă e cu Windows nici unul.Cei de la Microsoft consideră suficient săîți deie doar sistemul de operare și cu maxim 10 mini aplicații.
Daca e vorba de Linux aici e cu totul altceva.Pe orice diostribuție de Linux vei avea gata tot de la drivere pentru orice hardware și orice vrei să cuplezi la Pc(toate vor funcționa cu plug and play) la Playere de muzic ă, filme codecuri pentru ele(în unele distribuții derivate din cele așa numitele principale)clienți de messenger, jocuri, navigator de internet, etc plus posibilitatea dea a alege din miile de aplicații disponibile fie în centrele de aplicații(La Ubuntu, Linux Mint, Debian, Fedora, Pc Linmux OS și altele) fie complialare alor din srse (Slakware, Mandriva, free BSD, oppen Solaris și altele). Succes

| tr3ig a răspuns (pentru DeyCj):

Lupule, aici o detesi in bara, domnisoara nu stie ce programe are pe un calculator cand instalezi winu prima oara si tu ii vb de linux? tu crezi ca ea stie sa umble cu asa ceva? hai sa fim seriosi

| DeyCj a răspuns (pentru tr3ig):

Reciteșe răspunsul meu.

| tr3ig a răspuns (pentru DeyCj):

Si eu iti dau acelasi raspuns, nu trebuie sa ii pomenesti de linux. linuxu este pentru cei care au 50% habar despre calculatoare, nu pentru unu ca Georgiana, crede-ma. ce ii scrisesi tu acolo pentru ea este un fel de lectura suplimentara data de la scoala pe care o citeste ca este obligata nu ca i-ar trebui.

4 răspunsuri:
| Lungoci_Maryan_1998 a răspuns:

Depinde si de windows