| xbook1337 a întrebat:

Buna colegi,

Sunt elev in clasa a X-a si sunt la profilul științe si fac informatică. Ideea e ca profesoara de la clasa ne lasa sa lucram doar in CodeBlocks, dar mie mi se pare puțin mai complicat decat altele, ex. MinGW sau BorlandC. Cum sa o conving pe profesoara sa ma lase sa lucrez in MINGW?

Funda!

2 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Rezistenta profesoarei tale s-ar putea sa vina din faptul ca nu cunoaste alt mediu de programare si nu vrea sa pice de fraiera. E posibil daca insisti sa o starnesti si mai tare si din pacate puterea e la ea. Cum cel mai destept cedeaza primul, invata tu sa lucrezi in CodeBlocks - chiar nu e complicat, e totusi un IDE, facut sa ajute (poti incerca sa scrii code in Notepad si sa compilezi din linia de comanda ca sa vezi cum e, pentru comparatie).

| AnakinSW a răspuns:

Ii spui ca nu poti lucra in CodeBlocks pentru ca este foarte greu pentru tine si ca stii sa lucrezi in MinGW, te rogi de ea pana te lasa. Funda? :X