| Klller2005 a întrebat:

Daca instalez windows 7 peste windows XP o sa imi pierd pozele si videoclipurile?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca pozele si videoclipurile le ai pe partitia unde e instalat windows (C: ), atunci le pierzi, fiindca se sterge cu totul.
Daca pozele sunt pe alta partitie (D:, E:... etc) atunci ai sanse sa nu sa stearga si sa nu le pierzi, cu CONDITIA sa ai mare grija la instalarea win7, unde- si cum il faci.
Daca partitia C: este mic (sub 30-40 Gb), atunci risti ca la instalare sa se stearga si alte partitii, pana ce va fi suficient loc liber (ceea ce inseamna stergerea si ai altor partitii sau chiar a intreg hard disk-ul).

2 răspunsuri:
| seth2016 a răspuns:

Cel mai bine este sa faci backup. In cloud sau pe un stick / DVD.

| Zaygon a răspuns:

Depinde cate partitii ai si cum ai datele prin calculator. Cum zicea si seth cel mai bine faci backup pe stick/hdd extern si dupa instaleaza. Daca tie greu cheama pe cineva care se pricepe.