| BBronco a întrebat:

Buna Dimineata ( La altceva nu ma pot gandi acuma )!
Am o mica, mare, probabil costisitoare problema.....deci, am imprumut o pereche de casti de la frate-miu ( pe care le-a primit cu telu lui), probabil o sa ma omoare, dar nu-i bai, sau ii? Infine, am imprumut castile de la telefonul lui si primele 3 ore mergeau super misto, bine, mai ca urechile mele aveau un orgasm, si dupa aia nu stiu de ce, cum sau ce s-a intamplat ( stateam si ascultam si eu o melodie ca tot omul in timp ce ma gandeam la... e na. ) si deodata puf, volumul castiilor s-a dus de parca ar fi la 10% volumul, dar totul era la maxim, youtube maxim, windows maxim, am mai incercat o pereche de casti mai vechi, ieftine si se aud mai tare ca si alea QQ, are cineva vreo idee care ar putea fi vina?

Răspuns Câştigător
| CMV1994 a răspuns:

Eu cred ca tu ai intins firul castilor prea tare si le-ai intrerupt firul care acum nu mai face contact cum trebuie sau ai creeat un scurt-circuit la mufa lor! Adica firele se ating intre ele si iti pun in scurt integratul final de pe orice dispozitiv in care le bagi! De-aia se aud, dar se aud incet!

| BBronco explică (pentru CMV1994):

Deci, ca si rezolvare ar fi sa le desfac si sa vad, inca un motiv care sa nu mai dau castile la altii. Iar daca-i acel scurt-circuit, nu mai am ce face, nu?

| CMV1994 a răspuns (pentru BBronco):

Daca ai un letcon sau pistol de lipit se rezolva! Scurtcircuitul in cazul tau consta in atingerea a 2 fire intre ele! Sau daca e contact imprefect, vei gasi probabil la mufa sau in casca un fir care nu face bine contact! N-ai decat sa iti bati capul. Nu vad alta solutie!

| BBronco explică (pentru CMV1994):

Okay, am sa ma chinui pe acolo. La partea cu firele. doar la cablul de net a mai trebuit sa unesc firele pe rand, una cate una laughing ( Netul mergand, bag de seama ca le-am prins bine laughing )

| CMV1994 a răspuns (pentru BBronco):

Ai de pana mea! N-ai avut cleste sertizat si o mufa? in 2 minute era rezolvat net-ul!

7 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Prietenul nu ar trebui sa se supere. Daca nu si-a aruncat garantia de la telefon, poate sa mearga cu castile in service moca.
Oricum, probabil ca mai are o pereche de casti daca ti le-a imprumutat pe acestea.

| BBronco explică:

Bine, fiind mai exact, le-am incercat si la telefon, se aud la fel de incet, sonorul fiind la maximstraight face Castiile sunt cele de la HTC one m8, nu inteleg ce ar putea avea, am avut grija maxima la ele, n-am tras, n-am ros, n-am tinut chestii ascutite pe langa ele sad

| BBronco explică (pentru BBronco):

Aducandu-mi aminte mai bine, faza a inceput cand am intrat intr-un joc si mi-am luat un black screen de ala frumos si a inceput un sunet sa se repede aiurea si am dat restart, de atuncea se aude incet.