| crackster a întrebat:

Este adevarat ca un pc oprit dar care este conectat la o sursa de alimentare consuma curent?

Răspuns Câştigător
| Seby90 a răspuns:

Da, dar consuma minim, unele pcuri iti alimenteaza usburile atunci cand sunt stinse (stiu ca imi incarcam mp3 / telefon atunci cand era stins).

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Doar daca are un beculet aprins tip led.

| hatze a răspuns:

Da, foarte puțin, ledurile de la internet și mouseul, dacă e optic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde daca are vreun LED care sta aprins mereu. Oricum, e neglijabil acest consum. De altfel, toate aparatele cu Led-uri care stau aprinse cand sunt oprite consuma.

| catosp a răspuns:

Da dar foarte foarte putin

| xtinnuta a răspuns:

Depinde si de sursa, pentru ca ea se aprovizioneaza cu energie electrica.