| anasweety a întrebat:

.mai nou pe facebook nu poti sta nici pe invizibil de acum? Stau pe invizibil si daca ma uit de pe alt cont la sectiunea de Chat apare tot timpul ca sunt offline de 1 minut, desi nu am intrat deloc online.Numai mie mi se intampla? Ma ganeeam ca mi-a spart cineva parola

9 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Mai verifică-ți și tu "intimitatea" (la setări, poți verifica cu ușurință, dacă ți-a accesat altcineva contul) și vezi dacă nu a dat năvală vreun asupritor.: ))

| anasweety explică (pentru floresdemayo):

Buna, unde pot vedea la setari daca cineva mi-a accesat contul? nu ma pricep..eu doar intru, vorbesc, dau like urihee hee doar ca am obs ma tot arata offline de 1 minut, cand stau pe invizibil de pe pc...

| anasweety explică (pentru floresdemayo):

Mda, cred ca e de la facebook de fapt, am intrat un pic de pe invizibil si iar ma arata ca lipsesc de un minut, nu ma mai pot ascundehee hee

| floresdemayo a răspuns (pentru anasweety):

Ai FB-ul setat în limba română sau în engleză?

| anasweety explică (pentru floresdemayo):

In limba engleza.

| anasweety explică (pentru floresdemayo):

Degeaba, e de la facebook, mi-am dat seama ca am intrat de pe contul varului meu pe invizibil, si cand m-am uitat la statusul lui aparea offline de 1 minut...aiurea, exagereaza deja, cred ca o sa imi anulez si contul.

| floresdemayo a răspuns (pentru anasweety):

Seetings→ Security→ Where You're Logged In (aici, dai click pe edit). Parcă îmi amintesc că trebuie să îți apară browserul de pe care ai accesat contul, ora, IP-ul, locația etc. În cazul în care ți l-a accesat și altcineva, de acolo vei afla.Va apărea o altă locație, probabil un alt browser, cu siguranță, un alt IP etc

| anonim_4396 a răspuns (pentru floresdemayo):

Imi apare ca mi-a accesat contul cineva din Bucuresti, nu stiu ce dispozitiv e ala http://picpaste.com/rsz_untitled-UmzwIsqW.png, cand eu sunt din botosani, cateodata mai apare si Suceava, cand schimb pc-ul...

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Atunci, schimbă-ți parola, până nu ți-o schimbă el. : ))