| miha_6184 a întrebat:

Mi-am luat de curand un telefon nou, dar am cartela mult prea mare, in format vechi, iar la telefon e in format mic. Daca ma duc la reprezentanta mi-o modifica pe loc sau trebuie sa astept o perioada sa-mi dea alta? Sau ma pune sa schimb numarul?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Te poti duce si la operator si la un service. Nu conteaza. Totusi partea care se taie s-o pastrezi. Nu stii cand ai nevoie de ea. Nu are treaba taierea cu schimbarea numarului. Poti s-o faci si tu daca-ti cumperi cleste pentru simuri: http://www.dualsim.ro/......o%252dSIM/

5 răspunsuri:
| NevastuicAaA a răspuns:

Este un perforator special cu care o face pe loc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ti-o face pe loc, si te duci la opratorul de telefonie, nu la reprezentanta.

| Sofer a răspuns:

Te duci la un service Orange de exemplu si ti-o face pe loc.

| CLCQ a răspuns:

Pe loc la operatorul de telefonie de la care ai cartela. In plus acesta ti-o poate chiar schimba pe loc, daca este nevoie (de ex pentru nano sim).

| daniel33441 a răspuns:

Http://www.okazii.ro/cautare/sim+cutter.html gasesti si tu de cumparat in magasine de electronice.cartela vine taiata. dureaza 2 minute