| emasweetgirl a întrebat:

Buna
Peste 6 zile imi expira windowsul... ce se poate intampla daca nu il activez dupa aceste 6 zile?
exista sansa sa nu mai imi dea voie sa umblu in pc?
sau va functiona ca si inainte?

5 răspunsuri:
| cristiiiiiii a răspuns:

O sa iti ceara acolo sa bagi windows dabig grin

| mitika_9299 a răspuns:

Ce se intampla daca nu il activezi: iti apare un mesaj ca trebuie sa iti activezi windowsul. Iti dispare imaginea de pe desktop la fiecare restart de calculator, iti schimba walpaper-ul tau cu unul negru, si ti se deschide mai greu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Activeaza-l ce windows ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. daca ai windows 7 sau windows vista il poti activa pe inca 30 de zile asa : start - apoi in spatiul de jos unde scrie "search proograms and files " scrii cmd si dai enter - iti va aparea o fereastra neagra, acolo vei tasta asta : slmgr -rearl si dai enter si se reseteaza pc-ul. deci comanda slmgr(spatiu)-rearl

| Bagu_Paul_1969 a răspuns:

Am cumparat recent laptop windows 8 si am descarcat windows10 technical preview ce se intampla cand se termiana licenta va trebui sa cumpar alt windows