| IceMercurial a întrebat:

Buna seara TPU
Recent mi-am achizitionat un telefon android 4.1 de pe eMag, si am primit cadou de la Vodafone o cartela prepay cu 2000 min in retea, 20 nationale si 100mb de net... problema este, ca nu merge internetul. intru pe internet si imi spune no conection ( am wi-fi-ul oprit) nu stiti cum as putea sa il fac sa mearga? Dau Funda

Răspuns Câştigător
| supermamici a răspuns:

Trebuie sa primesti smsul de la Vodafone cu setarile de net. Suna la ei si roaga un operator sau incearca asa:

pentru activare vezi aici:

https://www.vodafone.ro/......controller

pentru setare telefon vezi aici:
https://www.vodafone.ro/......controller

4 răspunsuri:
| Gabi19971983 a răspuns:

Pai daca are android fa asa:
du-te pe desktop-l telefonului>si trage bara de sus a telefonului in jos>iti va scrie undeva wi-fi cu un bec gol sau ceva de genul>si da on

| IceMercurial explică (pentru Gabi19971983):

Da eu vreau sa mearga 3G, pentru ca nu am router pentru wi-fi happy si nu gasesc nicaieri setari pentru internet

| PirvuDaniel1996 a răspuns:

Poate trebuie sa iei setarile de internet pentru telefon sau nu prinzi wi-fi unde esti u

| IceMercurial explică:

Nu am router de wireless, da eu vreau sa imi mearga 3G nu pe WI-FI