| CastraveteMurat5 a întrebat:

Buna sunt noua pe aici si am o curiozitate
Se poate daca adaug un id in lista iar persoana respectiva nu-mi da accept id-ul sa intre sigur la decline?
Acum cateva luni bagasem un id in lista iar azi mi-a aparut idul la lista cu restul de iduri sterse.
Voi ce credeti ati patit si voi asa?

6 răspunsuri:
| MihaiTT a răspuns:

Nu ai precizat despre ce retea de socializare sau chat este vorba

| MihaiTT a răspuns:

Sunt ceva programele pentru a te sterge din lista cuiva dar nu cred ca este vorba de o asemenea situatie la tine insa nu inteleg la ce te referi cand spui lista cu id-uri sterse.
Te referi la ignore list?

| CastraveteMurat5 explică (pentru MihaiTT):

Da deci am lista normala de mess cu idurile si dedesubt am
Address Book unde imi apare id-urile sterse
si idul care il bagsem in lista ieri l-am agsit acolo la address book

| MihaiTT a răspuns (pentru CastraveteMurat5):

Deci address book este cu totul altceva, pastreaza orice contact la care ai trimis email sau care s-a aflat in lista ta de mess, de ex daca stergi o persoana din lista de mess o vei mai avea in address book daca nu o stergi si de acolo.
Acea persoana la care ai dat add iti ramane in address book ca fiind un contact dar in lista de mess trebuie sa-ti apara ca pending request pana iti da accept acea persoana iar daca acea persoana nu-ti da accept iti dispare din lista dar acolo in address book tot o vei avea pana nu o stergi de acolo.
Deci in concluzie aceea nu este o lista cu persoane sterse ci este o lista cu contacte, Yahoo iti tine evidenta contasctelor pentru a le selecta de acolo in cazul in care vrei sa le trimiti email...etc.

| CastraveteMurat5 explică (pentru MihaiTT):

Deci inseamna ca nici nu mi-a dat accept dar nici ignor nu?