| TheoKyon a întrebat:

Bună, TPU! Acum 2, 3 săptamâni, mi-am pierdut telefonul. După ce l-am găsit, am încercat să vizionez un clip de pe YouTube. Îm scria dacă sunt sigură că vreau să accesez acel site. Am apasat pe varianta " Continuați către site-ul web ". Îmi scria în paranteză " nerecomandat ". Apoi, când am vrut să vizionez clipul, se încărca foarte greu. Într-un sfârsit s-a încarcat, dar îmi dădea o eroare cu un număr care nu mi-l mai aduc aminte. Țin să precizez că am un telefon Nokia Lumia 640, Software Windows Phone 8.1 Update 2, iar înainte să-mi pierd telefonul, nu-mi dadea o asemenea eroare, dar făcusem niste setări la site-ul web, de care nu-mi mai aduc aminte. Probabil după ce mi-am pierdut telefonul, el s-a descarcat și acele setări s-au salvat. Nu pot descărca aplicatii de pe internet, deoarece ele nu există in magazinul meu de aplicatii (acolo nu pot descărca aproate nimic de ce am nevoie, nici YouTube, aproape nimic. Înainte mai puteam descarca YouTube și incă câteva aplicatii de care am nevoie dar acum nu). Ajutor! Totusi asta este temporat deoarece vreau să-mi iau un telefon mult mai perfotmant.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Verifica data si ora, poate este dereglat.
Multe browsere /site-uri verifica certificatele si data sistemului, iar simptomele pot fi asemanatoare.

| TheoKyon explică (pentru Bula):

Multumesc, mult! Asta a fost problema. Dar nu stiu cum sa-l reglez automat gen daca-l reglez manual, tot ramane in urma cu cateva secunde. Oricum, multumesc mult!

2 răspunsuri:
| Amegadaisuki a răspuns:

Incearca sa ii dai un restart ideea este ca daca face asa este foarte virusat, si de aceia iti da acea eroare happy