| BarnaCamelia2001 a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor! Va rog sa imi spuneti si mie cum pot dezinstala un joc de care m-am plictisit si nu pot. De exemplu: Am instalat de mai mult timp "the sims" si acum vreau sa il dezinstalez am incercat si cu control panel si cu revo uninstal (Sony. 9 nu stiu sigur numele ) si nu imi apar. Cum pot sa il sterg? Dau funda celui care ma ajuta!

8 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Tastează în bara de search din meniul Start "add or remove programs". Dă click pe programul care-ţi apare în listă şi ţi se va afişa o altă listă. Selectează The Sims de acolo şi dă Uninstall. Urmează instrucţiunile care-ţi apar în continuare şi gata.

| BarnaCamelia2001 explică (pentru Gizăz):

Nu-mi apare numele jocului.

| Jipa95 a răspuns:

Intri in control panel in sectiunea uninstall a program. Cauti acolo jocul si il dezinstalezi.

| BarnaCamelia2001 explică (pentru Jipa95):

Multumesc de raspuns dar am mai spus ca nu apare jocul cand intru pe control panel si am crezut ca exista o alta modalitate...

| Jipa95 a răspuns (pentru BarnaCamelia2001):

Atunci intra in folderul unde ai tu instalat jocul iar acolo ar trebui sa ai o iconita : ''uninstall''. Intra pe ea!

| Nelu62 a răspuns:

Descarca trial si incearca dezinstalare fortata cu "Total Unistal":
http://www.martau.com/ro/document/force-uninstall.php

| AleexNC a răspuns:

Incearca optiunea control panel
( intrii la start / control panel / uninstall a program ) si daca nu merge incearca sa o faci in safe mode.

( Repornesti calculatorul si apesi f8 imediat dupa ce il pornesti iar daca nu apare imediat apesi in mod repetat pana apare un meniu din care intrii in safe mode. )

Sper ca te-a ajutat, o zi buna!

| Codexx a răspuns:

Start-Control panel-Uninstall a program, cauti jocul, dai dublu click pe el si apoi urmezi pasii pentru dezinstalare!